1. kapitola - Konec školního roku

24. ledna 2011 v 17:34 | *MiNiE* |  °°°Related Souls°°°
related souls
"Alex?!"
Právě jsme přijeli Bradavickým expresem domů a já si to mířila k východu dřív, než mě v davu najdou mí rodiče, kteří stáli v rohu a opovržlivým pohledem rentgenovali okolí. Tolik jsem záviděla ostatním. Čekali na ně milující a hodní rodiče, kteří jim pogratulují k dokončení školy.. Jediný, koho jsem z příbuzenstva milovala, byl prastrýček Alphard. Ale ten je mrtvý. Už mi nezbyl NIKDO.
"Alex?! Tak sakra Alex!!" tenhle hlas bych rozeznala mezi stovkou jiných. Lily Evansová. Moje nejlepší kamarádka. Odpojila se od svého přítele Pottera - který ji snad ani nechtěl pustit a běžela za mnou.
"Copak je, Lily? Vždyť už jsme se rozloučily!" usmála jsem se.
"Já vím, jen..." hlesla a tuze mě objala. Opětovala jsem její stisk.
"Měj se hezky, Alex. Až dorazíš domů, dej vědět! Nikdy nebudeš sama, ale to víš, že? Ještě máš přeci Severuse. A potřebuješ doprovodit na čtení té závěti?" chrlila na mě.
"Neboj, sama vážně nebudu. A na tu závěť mě Severus doprovodí!" usmála jsem se. Lily přikývla a vzlykla. Políbila mě na tvář.
"Budeš mi chybět, Alex!" vzlykala. Usmála jsem se a objala ji ještě jednou.
"Ty mě taky, Lily. Jo a uděláš pro mě jednu...ehm...maličkost?" vzpomněla jsem si.
"Jakou?" otázala se. Okamžitě mi bylo jasné, že se pro mě vydá do pekla. Nesmírně mě to potěšilo. Měla jsem ji ráda šíleným způsobem.
"Vyřiď tomu svému Potteříkovi, že jestli na tebe nebude hodný, vlastníma rukama mu ukroutím hlavu!" prohlásila jsem. Lily se rozesmála a naposledy mě objala. Tekly jí slzy.
"Těch sedm let s tebou bylo nezapomenutelných, Alex. Měj se hezky a ZAVOLEJ!" políbila mě na tvář a pustila mě.
"Zatím ahoj!" usmála se ještě a běžela za svými rodiči a Potterem, kteří stáli opodál a radostně se spolu bavili. Lily byla šťastná a já jí to moc přála.I když jsem Jamese Pottera a jeho bandu nesnášela (to hlavně kvůli tomu, co prováděli Sevovi), Lily s ním byla šťastná a tak to mělo být. I když jsem to nechápala.
Naposledy jsem se zadívala na záda své nejlepší kamarádky. Potom jsem šla hledat ještě někoho. Někoho, na kom mi záleželo ještě maličko víc.
Stál u jednoho sloupu a jezdil očima v davu lidí. Hledal MĚ?! Usmála jsem se. Ten jeho typický pohled..
Severuse jsem vlastně poznala jen díky Lily. Přátelil se s ní ještě před Bradavicemi. Přiznal se mi, že byl do ní jako malý zamilovaný. Právě Lily mi Severuse představila. Od toho dne to byl můj nejlepší přítel. Pomáhal mi s učením a já jemu probojovat se ve společnosti. Což znamenalo, chránit ho před pravidelnými útoky Pottera a Blacka. S Lily jsme byli trojka těch nejlepších kamarádů, jaké si jen dovedete představit.
Jenže potom se Lily a Severus pohádali. Severus začal Lily nenávidět. Té to bylo ze začátku hrozně líto, ale později už to nechala být, protože Severusova zášť byla očividná. Začala jsem tedy přebíhat mezi Lily a Sevem. 
Koncem šestého ročníku mi Severus vyznal lásku. Nemohla jsem ji opětovat. Byl to můj nejlepší kamarád. Jedině on věděl všechna má tajemství. Navzájem jsme si pomáhali a drželi při sobě. Naše pouto bylo neuvěřitelně silné. Jenže to bylo jen přátelské pouto. Moc jsem chtěla, abych se do něj také mohla zamilovat. Ale viděla jsem ho jen jako kamaráda.
V souvislosti s ním mě vlastně napadla ještě ta věc s Řádem. Profesor Brumbál si nás krátce před koncem sedmého ročníku zavolal do ředitelny a požádal nás, abychom se přidali do Fénixova Řádu. Přijala jsem okamžitě, stejně jako Lily a celá Potterova banda. Severus nikoliv. Miloval černou magii. Tudíž ho přitahovaly spíše názory Lorda Voldemorta. Pod přísahou jsem slíbila, že nikomu nevyzradím, že je Smrtijed. Hrozně mě zklamalo, co udělal, ale bylo to jeho rozhodnutí. Nemohla jsem rozhodnout za něj, i když jsem věděla, jakou špatnost to dělá. Nedokázala jsem ho odsoudit. Spíš jsem ho začala litovat ještě víc.
tyto vzpomínky se mi odvíjely v hlavě, zatímco jsem se k němu zezadu plížila. Skočila jsem na něj a zakryla mu oči.
"Hádej, kdo to je?" zatrylkovala jsem mu do ucha. Zasmál se.
"Hagrid?" navrhl a znovu se rozesmál.
"Ha ha ha!" zabručela jsem, stáhla se a lehce ho praštila do ramene.
"Tak už jsi se vymanila z hrůzostrašného sevření té mudlovské šmejdky?" ušklíbl se.
"Neříkej jí tak!" čertila jsem se. Jeho škleb se prohloubil.
Potom jsem najednou pookřála. Dobře jsem věděla, že se budeme často navštěvovat, ale nikdy už to nebude jako dřív. Bradavice jsou Bradavice.
Prudce jsem ho objala.
"Měj se hezky, Severusi. Přijdu tě navštívit co nejdřív. A zavolám ti. Jo a Lily mi slíbila, že na to předávání dědictví se mnou půjde a ty asi nechceš jít s ní, takže..." vím, že jsem jim oběma lhala, ale chtěla jsem tam jít sama. Měla jsem Alpharda hrozně ráda a nechtěla jsem, aby mě někdo viděl brečet.
"Užij si to s tou mudlou, Alex!" zašklebil se. Škleb jsem mu opětovala. Už dávno jsem se vzdala oprav Lilyina označení.
Stiskla jsem ho ještě víc. Cítila jsem, jak se zachvěl a jak mě lehonce pohladil po zádech. Vyčítala jsem si to. Jsme jen přátelé. A tak to zůstane.

Potom jsem se potichu vytratila z nástupiště. Se svými rodiči jsem se nechtěla bavit vůbec. Den před koncem školního roku jsem jim napsala, že toho mám dost a nechci je nikdy vidět. Koupila jsem si dům. Byl nesmírně drahý, ale Alphard mi dal nějaké peníze. Ještě než zemřel. O tom bytu jsem se nezmínila. Nepotřebovala jsem návštěvu v podobě mých drahých rodičů. Vlastně...adresu jsem dala jen Lily, Sevovi a Holly Jordanové, jedné kamarádce z nebelvíru. Také jsem ji měla moc ráda.
Sotva jsem se ocitla v jedné ze zapadlých londýnských uliček kousek za nádražím, přemístila jsem se...
 


Komentáře

1 Emily Emily | Web | 20. února 2011 v 12:23 | Reagovat

Nice!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama


VĚTŠINA POSTAV V MÝCH POVÍDKÁCH PATŘÍ J.K.ROWLINGOVÉ!! BLOG NEBYL VYTVOŘEN ZA ÚČELEM ZISKU,
PRÁVA NEJSOU VYHRAZENA!!!
TEDA...KDYŽ NEPOČÍTÁTE POSTAVY, KTERÉ JSEM STVOŘILA JÁ A JENOM JÁ. U TĚCH NESTRPÍM KOPÍROVÁNÍ ZA ŽÁDNÝCH OKOLNOSTÍ. JSOU TO VŠECHNO ČÁSTI MÉ PODIVNÉ OSOBNOSTI A KE VŠEM Z NICH MÁM CITOVÝ VZTAH! PROTO KAŽDÉ "VYPŮJČENÍ BEZ DOVOLENÍ" OKAMŽITĚ HLÁSÍM!!!