8. kapitola - Famfrpál

22. ledna 2011 v 8:51 | *MiNiE* |  °°°Me & Marauders°°°
Me and marauders
Uběhl týden. V řadách studentů to začalo vřít. Chystal se náběr na nové hráče do famfrpálových mužstev. Bála jsem se přihlásit. Lily na sport nebyla. Nechtěla jsem být sama. Jamese znám. Ale...tak dobře...?

Vešly jsme o víkendu do Velké síně na snídani. Bylo něco kolem desáté hodiny, ale Velká síň byla plná. Chtěla jsem si promluvit s Jamesem o tom famfrpálu, takže jsme se i přes Lilyiny protesty usadily k Pobertům. Remus se na mě strašně krásně usmál. Až se mi málem podlomily nohy.
"Ahoj!" usmála jsem se na všechny. I na Blacka. Ten měl ale plné ruce práce s flirtováním s jenou přiblblou blondýnou.
"Čau, True!" zahuhlal James s plnou pusou toastu.
"Hele, chtěla jsem se zeptat...lidi tady kolem si povídají o famfrpálu..." začala jsem nejistě. Bála jsem se, že se mi všichni vysmějí. V Kruvalu by to udělali. Tam hrají famfrpál jen kluci.
"Jo. Budou konkurzy..!" usmál se James. Potom si všiml Lily, která nervózně posedávala na židli. Doširoka se usmál.
"Ahoj, Lily!" vyhrkl a zaměřil svoji pozornost zase na mě. Lily vykulila oči. Málem to s ní seklo. Od Jamese by tohle nečekal nikdo.
"A kdy?" pípla jsem.
"Zítra dopoledne. Proč?" odpověděl a přeměřil si mě zkoumavým pohledem.
"Jako malá jsem se učila hrát. Hraju celkem dobře. Ale...nevím..." vyhrkla jsem.
"Zkusit to můžeš, nebo ne? Neboj se! Podle všeho, co jsem viděl v minule má šanci i Hagrid!" ušklíbl se.
"Díky!" zašklebila jsem se taky a natáhla se pro cereálie. Takže je rozhodnuto. Zúčastním se konkurzu na famfrpál. Brian by byl na mě pyšný...

Hned po snídani jsem zašla za profesorkou McGonagallovou a podepsala se na dlouhý seznam uchazečů. Chvilku jsem váhala, ale James říkal, že šanci mám...
Zbytek dne jsme s Lily strávily venku na čerstvém vzduchu. Nakonec jsme zašly i k Hagridovi. Měl ohromnou radost. Asi ho nikdo moc navštěvovat nechodí.
"Ahoj, Hagride! Můžeme na čaj?" usmála se Lily, když obr otevřel dveře.
"Lily! jasně, že můžete! Sem rád, že se tady taky někdo zastaví. Sirius s Jamesem už tu nebyli věky!" usmál se zeširoka Hagrid a otevřel dveře naplno, abychom mohly s Lil projít.
"Tohle je Trudie!" usmála se Lil a přistrčila mě k obrovi.
"Ale dyť já vim! Už sme se viděli u vlaku, že jo?" usmíval se Hagrod a šel postavit na čaj.
"Ano!" vyhrkla jsem. Ještě pořád jsem si nebyla jistá...
"Jak se pořád máš, Hagride?" usmála se Lily.
"De to. Zatim si nestěžuju. Zrovna předevčírem sem narazil na celý hnízdo Prskavců. Ale moc přátelský nebyly. Hele!" vysvětloval Hagrid. Potom stáhl jeden obrovský rukáv a ukázal nám dost ošklivou popáleninu.
"Proboha! Musíš s tím za madame Pomfreyovou!" vypískla Lily.
"To ani náhodou. Ta ženská mě nesnášela, už když jsem byl kluk!" odfrkl si Hagrid.
"Já znám na popáleniny kouzlo!" prohlásila jsem nesměle a vytáhla jsem hůlku.
Hagrid se na mě povzbudivě usmál. Přistoupila jsem k němu a pomyslela zaklínadlo. Rána se pomalu začala hojit, až z ní nebylo nic.
"Děkuju!" zaradoval se Hagrid a začal si ruku mnout, aby se přesvědčil, že spálenina je opravdu pryč. Když zjistil, že ano, dal vařit vodu na čaj.
"Upek sem Griliášový hrudky. Nejsou sice dnešní, možná budou kapku tvrdý, ale snad vám to nebude vadit!" usmíval se dobrosrdečně a postavil před nás mísu s nějakým pečivem.
Natáhla jsem ruku k jedné z nich. Ne, že by byla tvrdá, ale kámen byl proti tomu plastelína.
Stejně jsem se ale zakousla. Tedy..snažila se zakousnout. Ta houska byla tak tvrdá, až mi to málem vylámalo zuby. Snažila jsem se zakrýt bolestný výkřik a celkem se mi to podařilo. Nechtěla jsem Hagridovi kazit radost. Lily si také vzala, ale při nejbližší vhodné příležitosti pečivo zase odložila. Taky mě mohla varovat!

Od Hagrida jsme odešly až kolem třetí hodiny. Bezvadně jsme se bavily. Byl to fakt super chlap. Rozhodla jsem se, že k němu budu chodit častěji. Strašně jsem si ho oblíbila.

Druhý den ráno se mi vstávat vůbec nechtělo. Ale musela jsem. Kvůli tomu famfrpálovému konkurzu. Měla jsem takový strach..
"Takže vážení! Na začátek si vyzkoušíme, jestli se vůbec dokážete na koštěti udržet! Obletíte dokola hřiště. Dva nejrychlejší postoupí do druhého kola!" křikl James, kapitán famfrpálového družstva. Vykopla jsem se na koště. Sirius odstartoval. Vyletěla jsem, co nejrychleji jsem dokázala, ale na první dva jsem zaostávala. Smůla.
Vzpomněla jsem si, jak jsem létala poprvé. Na Briana a jeho finty. Létal tak rychle...
Přikrčila jsem se na koštěti a tlačila tělo dopředu. Předletěla jsem je. Oba. Vyhrála jsem! Vyhrála!
Seskočila jsem z koštěte a usmívala se na všechny strany. Postupuju. Já postupuju!
Viděla jsem na tribuně Lily. Zuřivě tleskala a usmívala se jako sluníčko. I Remuse jsem tam zahlédla. Usmíval se jako vždycky. Tak, že mi bral dech...
"Do dalšího kola postupuje Trudie Haroldová a Lissa Charlesová! Ostatní zájemci o post brankáře ihned vykliďte hřiště!" zakřičel James. Ostatní s brbláním odcházeli. Většinou ale na tribuny, aby mohli sledovat utkání mezi mnou a vyhublou černovláskou s nosem pěkně nahoru.
Sirius znovu odstartoval. Vznesla jsem se před jednu trojici obručí a Lissa Charlesová před druhou. Potom přišli na řadu střelci a snažili se prohodit camrál některou z našich obručí. Nepropustila jsem ani jeden. Ale bohužel, ani Lissa.
Nakonec při poslední střele...Lissa zaváhala. Camrál jí pouze cvrnknul o prsty a hladce proletěl pravou obručí.
Nemohla jsem tomu uvěřit. Vyhrála jsem! JÁ VYHRÁLA! Byla jsem nebelvírskou brankářkou!
Sletěla jsem dolů a objala Jamese. Radoval se spolu se mnou. Byl to vážně dobrý přítel.
Potom se zjevil Sirius. Usmíval se od ucha k uchu. Pustila jsem Jamese a objala Siriuse. Ten jen chvilku rozpačitě postával, ale potom stisk opětoval. Bylo mi najednou tak krásně...
"True!" to byla Lily. I ona mě málem rozdrtila ve svém objetí a přitom mi pištěla do uší. Au! A Remus. Usmál se a taky mě stiskl v náručí. 
"Gratuluju!" špitl a stále se usmíval.
"Díky!" úsměv jsem mu vrátila a nechala se znovu obejmout od Lily. Ale všimla jsem si ošklivého šklebu, který Sirius věnoval Removi...
 


Komentáře

1 Twinky Twinky | Web | 13. dubna 2011 v 11:28 | Reagovat

Super!! Metlobal by mi v poviedke chýbal! :P.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama


VĚTŠINA POSTAV V MÝCH POVÍDKÁCH PATŘÍ J.K.ROWLINGOVÉ!! BLOG NEBYL VYTVOŘEN ZA ÚČELEM ZISKU,
PRÁVA NEJSOU VYHRAZENA!!!
TEDA...KDYŽ NEPOČÍTÁTE POSTAVY, KTERÉ JSEM STVOŘILA JÁ A JENOM JÁ. U TĚCH NESTRPÍM KOPÍROVÁNÍ ZA ŽÁDNÝCH OKOLNOSTÍ. JSOU TO VŠECHNO ČÁSTI MÉ PODIVNÉ OSOBNOSTI A KE VŠEM Z NICH MÁM CITOVÝ VZTAH! PROTO KAŽDÉ "VYPŮJČENÍ BEZ DOVOLENÍ" OKAMŽITĚ HLÁSÍM!!!