Night Sky

31. ledna 2011 v 19:52 | *MiNiE*
Nenapadlo mě nic jiného, než jednorázovka. Pár - Lily a James.

Jméno: Night Sky (př. Noční Obloha)
Autor: Já (*MiNiE*)
Stav: jednorázovka + téma týdne
Postavy: James Potter, Lily Evansová
Moje spokojenost: 52%
Věnování: všem :)

Byla hluboká noc. Téměř všichni studenti Bradavic už dávno spali zachumlaní do svých přikrývek v pohodlných postelích s nebesy. Tedy...až na jeden zamilovaný pár.
Lily Evansová tomu všemu nemohla uvěřit. Ještě nedávno nemohla svého společníka ani cítit. Nesnášela jeho věčné naparování. Kdyby jste za ní přišli o měsíc předtím s oznámením, že bude za pár dní ležet v náručí Jamese Pottera a pozorovat hvězdy, poslala by vás se smíchem na ošetřovnu. Ale teď...byla s ním. A tak neuvěřitelně šťastná...
James Potter objímal svou lásku. Po tolika letech odmítání je jeho. Jeho trpělivost přinesla zasloužené ovoce. Jeho životní lásku. Od okamžiku, kdy ji patřil věděl, že bude jeho. Ale přesto nedokázal uvěřit svému štěstí.
Pootočil hlavu. Její obličej...jako by ho vytesali andělé. Ty velké smaragdové oči vídal pravidelně ve snech, ale nic se nedokáže vyrovnat skutečnosti. Stejně tak ryšavé vlasy. Tak nádherně se leskly... Opatrně se jich dotkl. Byly jako samet. A neskutečně nádherně voněly. Zamrkala svými dlouhými řasami a jemně se usmála, když zjistila, že ji James pozoruje. Jemu se z toho málem zastavilo srdce. Byla v tu chvíli krásná ještě víc, než normálně. Objal ji pevněji a vtiskl ji něžný polibek do vlasů, přičemž nasál její fialkovou vůni. Byl jako omámený.
"Jamesi?" slyšel ji šeptat. Kdyby seděl jen kousek dál, neslyšel by ji. Ale on slyšel. Když zašeptala jeho jméno...
"Ano, lásko?" usmál se a pohladil ji po tváři. Zavřela pod jeho dotekem oči. Vypadala tak křehce... jako panenka. Bál se, aby se jí snad něco nestalo. Aby jí neublížil.
"Je mi s tebou nádherně!" hlesla po chvilce ticha. Jamesovo srdce poskočilo radostí.
"Mně s tebou taky, zlato!" řekl nejjemněji, jak uměl. Usmála se.
"Mám strach!" řekla po chvilce zamyšleně.
"Proč? Ochráním tě před vším!" prohlásil James odhodlaně. Myslel to vážně. Všechno myslel vážně. S ní dospěl. Už není ten malý kluk, pro kterého je největší hrdinství zavřít školníkovu kočku do přístěnku na košťata. Musí ochránit ji. To nejcennější, co v životě má.
"Bojím se o tebe, hlupáčku! Mám strach, že uděláš něco hloupého a..." zlomil se jí hlas a ještě víc se k Jamesovi přitulila.
"Neudělám! Co bych měl udělat?" prohlásil rezervovaným a trošku namyšleným hlasem.
"Slib mi to!" zaprosila tiše a upřela na něj svůj prosebný pohled. Rozehřála by pod ním ledovec.
"Slibuju!" prohlásil. Potom ji políbil. Tak jemně a něžně, až se sám divil, že to dokáže. Ale dokázal. Při ní by dokázal cokoliv.
Usmála se a polibek opětovala. Tahle chvíle byla tou nejkrásnější v jeho životě. Tolik toužil tohle zažít...a najednou se jeho sny stávaly skutečností.
Lily upřela oči na oblohu a James její pohled následoval. Nebe bylo bez mráčku, takže vyšly hvězdy. Nebe vypadalo nádherně.
"Padá hvězda!" řekla najednou Lily a ukázala někam na oblohu.
"Přej si něco!" usmál se a sám zavřel oči a v duchu opakoval svoje přání pořád dokola. Tolik si přál, aby s ní mohl strávit každou chviličku až do konce svého života. Až do smrti. Jako princ a krásná princezna.
"Co sis přála?" zeptal se maličko zvědavě. Lily zavřela oči a zasněně se usmála.
"Chci být s tebou navždy. Chci, aby nás nikdy nic nerozdělilo!" řekla potichu.
"Nerozdělí. Slibuji!" řekl pevným hlasem. On sám by to přeci nedovolil. Nikdy v životě by se nemohl vzdát toho, o co usiloval už od prvního ročníku. Nikdy by se nemohl vzdát svého štěstí. Lily Evansová byla jeho všechno.
"Co se stane? Až odsud odejdeme? Toho se bojím. Nechci, abychom se rozešli!" vyhrkla dřív, než to stačila zadržet. Její hlas zněl tak...úzkostlivě.
"Tak se nerozcházejme!" usmál se. Nikdy. Nikdy by se s Lily nerozešel.
Usmála se a nechala se políbit. Začínal být závislý na její rty. Začínal být závislý na ni.
"Miluju tě!" řekla najednou. Bylo to poprvé, co tahle dvě na první pohled jednoduchá slůvka řekla. Tahle jejich chvíle byla ještě krásnější. Jamesovi se rozbouchalo srdce a zacítil ten tlak v žaludku, který se mu svíral. Byl tak neuvěřitelně šťastný. Také pro tohle si jí tak vážil. Dokázala ho udělat šťastným dvěma slovy. Dokázala prozářit jeho život.
"Taky tě miluju!" řekl na oplátku. Políbil ji znovu. Tentokrát vášnivěji. Přesto byl neuvěřitelně opatrný. Bál se, že se mu rozsype mezi prsty..
"Není nic, co by mě mohlo zastavit. Přimět mě, abych tě milovat přestal!" dodal ještě, když se odtáhl, aby nabral do úst trošku kyslíku.
Věnovala mu políbení na tvář.
"Budeme spolu. Navždy!" řekla pevným hlasem a dovolila svému příteli další polibek do vlasů. Ano, i James tomu věřil. Navždy.

Jak to všechno skončilo víme všichni. Ovšem...obě přání se splnila. Byli spolu. Šťastní. Až do konce svých životů. Nic je nerozdělilo. Ani smrt. Prožili krásný a plnohodnotný život a přivedli spolu na svět úžasné dítě. Zemřeli spolu. Bok po boku. Za lepší svět. Za to, v co oba tak neochvějně věřili. Za lásku. Spolu...
 


Komentáře

1 Elle Elle | Web | 31. ledna 2011 v 20:37 | Reagovat

pekne =)

2 Drow Drow | Web | 30. dubna 2011 v 13:04 | Reagovat

páni, to bylo hezký :)...sice sladký, ale proč ne. Bylo z toho krásně poznat jejich láska :)

Je to pro mě velká pocta, že si mě někdo chce přidat do spřátelených, ani nevíš jak :). Já sice zatím nic takového jako SB nevedu, ale ráda si tě přidam do "oblíbených povídek" jestli chceš, protože tvoje povídka Don't forget the past mě opravdu zaujala a těším se jak bude pokračovat.
Já budu jenom ráda, jestli si mě přidáš jako SB...jenom, já zatím SB nevedu, tak jestli ti to nebude vadit...:)

3 Alice Cullen-Hale Alice Cullen-Hale | Web | 31. května 2011 v 20:16 | Reagovat

Romantika, zakončená trochou hořkosti. Ale pravdivé hořkosti, ten konec to všechno opravdu dokonale vystihl!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama


VĚTŠINA POSTAV V MÝCH POVÍDKÁCH PATŘÍ J.K.ROWLINGOVÉ!! BLOG NEBYL VYTVOŘEN ZA ÚČELEM ZISKU,
PRÁVA NEJSOU VYHRAZENA!!!
TEDA...KDYŽ NEPOČÍTÁTE POSTAVY, KTERÉ JSEM STVOŘILA JÁ A JENOM JÁ. U TĚCH NESTRPÍM KOPÍROVÁNÍ ZA ŽÁDNÝCH OKOLNOSTÍ. JSOU TO VŠECHNO ČÁSTI MÉ PODIVNÉ OSOBNOSTI A KE VŠEM Z NICH MÁM CITOVÝ VZTAH! PROTO KAŽDÉ "VYPŮJČENÍ BEZ DOVOLENÍ" OKAMŽITĚ HLÁSÍM!!!