11. kapitola - Křiklanova párty

2. února 2011 v 13:55 | *MiNiE* |  °°°Me & Marauders°°°
Me and marauders
Vyšli jsme z pokoje do společenky, kde jsem se měla setkat se Siriusem. James měl jít s námi, protože kromě Lily nikoho nepozval a Lily se měla se svým doprovodem sejít ve Vstupní síni. Sirius tam sice čekal, ale očima sjížděl po jedné šesťačce v šatech tak krátkých, až to vypadalo, že si je vypůjčila od šestileté sestry. Brr!
"Ahoj, Siriusi!" usmála jsem se. Sirius se na mě zářivě usmál. V očích mu tancovaly jiskřičky. Vypadal celkem...roztomile.
"Ahoj, True! Moc ti to sluší!" usmál se a objal mě. Překvapeně jsem jeho objetí opětovala.
"Vypadáš úžasně, Lily!" slyšela jsem za sebou koktat Jamese. Usmála jsem se. Všechno šlo podle plánu.
"Díky, Jamesi!" řekla i Lily a celá červená prošla s Jamesem otvorem v portrétu. Já a Sirius jsme ji následovali.
Byla s ním celkem sranda. Byl zábavný a milý. Ani bych nevěřila, že je to ten samý Black. James a Lily se bavili celou cestu až do Vstupní síně, kde si Lily přebral ten havraspárský kluk. Bylo celkem komické, jak se s Jamesem navzájem měřili nenávistnými pohledy...

Ani večírek sám nebyl špatný. Po boku Jamese a Siriuse jsem se bavila přímo královsky. Lily byla s tím klukem a jeho partou.
Sirius si odběhl k baru a já viděla, jak flirtuje s jednou holkou tam. Při tom pohledu jsem se musela usmát. Prostě nenapravitelný. Všimla jsem si, že James smutně pokukuje po Lily. Seděla vedle svého partnera a ještě jednoho kluka a rozpačitě se dívala, jak se opíjejí. Rozhodně se nedalo říct, že by se bavila tak skvěle, jako my tři. Vzhlédla a střetla se s Jamesovýma očima. Rychle celá rudá uhnula pohledem.
"Běž ji vyzvat o tanec!" usmála jsem se. James na mě pohlédl s vykulenýma očima.
"Nemůžu, odmítne mě!" zašeptal nešťastně.
"Neodmítne. Slibuju!" usmála jsem se a vystrčila ho směrem k Lily.
Viděla jsem, jak Lily po Jamesově otázce zrudla a přikývla. Odešli spolu na taneční parket. Chviličku jsem se na ten zamilovaý páreček dívala a potom jsem se vrátila pohledem ke svému společníkovi. Byl k té blondýně přisátý, až to vypadalo, že už ho od ní nikdo nedokáže odlepit. Bezva. Takže co teď? Oba si očividně našli lepší zábavu.
Rozhodla jsem se jít k baru. Objednala jsem si Ohnivou Whisky a kopla do sebe první pohárek. Nechutnalo to špatně, až na to ukrutné pálení v krku. Ale po pěti dalších se to srovnalo. Začínalo mi být ovšem zle. Nechala jsem toho. Ještě jsem mohla normálně uvažovat...
"Tady jste, slečno! Jsem moc rád, že vás tu vidím! Janine, tady ji máme!" hlas Horacia Křiklana se nedal přeslechnout. Nešťastně jsem se usmála a otočila se na profesora.
"Dobrý den! Děkuji za pozvání, pane profesore! Ahoj mami!" vyhrkla jsem rychle. Moje matka ucítila v mém dechu whisky a zamračila se. Křiklan si nejspíš ničeho nevšiml.
"Musím vaši dceru pochválit, Janine! V lektvarech je vážně vyjímečná!" prohlašoval dál a přitom popíjel medovinu.
"Děkuji, Horacio. To má asi po otci!" řekla matka mírně zaskočená.
"Nepochybně. Nepochybně. Kde máte doprovod, slečno?" usmíval se dál rozverně stařík.
"Támhle!" ukázala jsem k baru na místo, kde Sirius právě nevnímal v náručí té holky svět. V oamžiku, když jsme se otočili, rozepínal jí šaty. Mamka vykulila oči a i Křiklan se tvářil zaskočeně. Rychle se ale vzpamatoval tím, že zatřásl hlavou a usmál se zase tak, jako se smál do doby, než jsem neukázala na svého partnera.
"Pojďte prosím obě za mnou, chtěl bych vám představit..." jméno už jsem zapomněla, ale byl to prý významný vědec, zabívající se lektvary a vlkodlaky. Dál jsem poznala ještě majitele Medového Ráje, novináře od Denního věštce, dva slavné spisovatele a jednu vysokou zaměstnankyni Ministerstva Kouzel.
Jak jsem se na začátku bavila, teď jsem se spíš šíleně nudila. Ale Křiklan se zdál být neunavný. S každým jsem musela prohodit slovo a začalo mě to i unavovat. Stejně jako Křiklanovy projevy a poznámky. Nesnášela jsem chvíle, kdy se snažil být vtipný...

Konečně byl konec. V jednu ráno jsme se s mamkou omluvily a odešly jsme urychleně pryč. Byla jsem unavená na největší míru. Netoužila jsem po ničem tak, jako po teploučké a měkkoučké postele.
"Doborou noc, True! A ne, že příště budeš zase pít!" zahrozila mi ještě mamka a potom zmizela. Nevinně jsem se usmála a objala ji na rozloučenou. Potom jsem běžela přímou cestou do nebelvírské věže.

Opatrně jsem se vysvlékla z šatů a položila je Lily na postel. Odlíčila jsem se a propustila vlasy z uzlu a uložila se do postele. Byla jsem tak unavená...
Než jsem ale stačila usnout, uslyšela jsem bouchnutí dveří. Ohlédla jsem se. Nebyla to ani jedna z anorektiček, ale Lily. Zasněně se usmívala a vypadala...vážně spokojeně.
"Co se děje, Lily?" usmála jsem se taky. James. Věděla jsem to ještě dřív, než to vyslovila.
"Tancovala jsem s Jamesem. Byl strašně milý a zábavný... A všimla sis, jak hezké má oči?" přitom měla na tváři pořád ten stejný přiblblý úsměv. 
"Takže jsi si to užila?" zeptala jsem se na celkem zbytečnou věc. Horlivě přikývla.
"Pozval mě zítra do Prasinek!" vyjekla radostně. Nemusela jsem se ptát, jestli přijala. Měla to vepsané ve tváři. A byla by vážně hloupá, kdyby to odmítla.
"Co ty, True? Jak jsi se měla ty s Blackem?" zeptala se zářivě. Stejně mě nebude poslouchat, ale co... Chtěla jsem taky mluvit.
"Bylo to hrozné. Bavila jsem se jenom na začátku. S Jamesem a Siriem. Potom tě šel James požádat o tanec a Sirius pro pití. Ani se už nevrátil. Skysnul tam s nějakou blonckou. Ale potkala jsem tam mámu. Byla docela v pohodě, ale zajal nás Křiklan. Víš, že už znám osobně toho, kdo napsal učebnici Formulí? Měla jsem chuť ho proklít!" vyprávěla jsem. Lily mě překvapila. I přes to, jak šťastná byla, mě poslouchala. Při zmínce o tom autorovi učebnice se rozesmála.
"Je mi to líto, True. Teda jako s tím Blackem..." řekla potom.
"Mně ne. Šla jsem s ním jen proto, že mě nikdo jiný nepozval!" pokrčila jsem rameny a zavřela oči. Slyšela jsem ještě Lilyino chcichotání a potom jsem vážně usnula. Ale mihla se mi v hlavě ještě vzpomínka na to, jak se Sirius plazil po té holce. Píchlo mi u srdce. Ale rychle jsem ten pocit zahnala.
'Ne. Ne. Ne. Ne Sirius. Remus. Jdu s ním zítra do Prasinek!' okřikovala jsem se v duchu. Potom jsem se ponořila do hlubokého spánku.
 


Komentáře

1 Zuzankaaa Zuzankaaa | E-mail | Web | 2. února 2011 v 14:56 | Reagovat

pěkný blog :D

2 Twinky Twinky | Web | 13. dubna 2011 v 11:48 | Reagovat

Som veľmi zvedavá koho si vyberie :). Btw, neviem či som to už hovorila ale krásny lay! ;)

3 DejesusEarlene33 DejesusEarlene33 | E-mail | Web | 26. července 2011 v 18:41 | Reagovat

I had got a desire to start my own firm, however I did not have enough amount of cash to do it. Thank goodness my mate suggested to use the <a href="http://bestfinance-blog.com/topics/mortgage-loans">mortgage loans</a>. Thence I received the term loan and made real my old dream.

4 hry-online-zdarma-superhry hry-online-zdarma-superhry | Web | 3. září 2011 v 9:47 | Reagovat

Chceš vyhrát super telefon Nokia E7? Podívej se na http://raketka.cz/soutez-o-telefon-nokia-e7 a hlasuj(zabere to max 1 minutku) :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama


VĚTŠINA POSTAV V MÝCH POVÍDKÁCH PATŘÍ J.K.ROWLINGOVÉ!! BLOG NEBYL VYTVOŘEN ZA ÚČELEM ZISKU,
PRÁVA NEJSOU VYHRAZENA!!!
TEDA...KDYŽ NEPOČÍTÁTE POSTAVY, KTERÉ JSEM STVOŘILA JÁ A JENOM JÁ. U TĚCH NESTRPÍM KOPÍROVÁNÍ ZA ŽÁDNÝCH OKOLNOSTÍ. JSOU TO VŠECHNO ČÁSTI MÉ PODIVNÉ OSOBNOSTI A KE VŠEM Z NICH MÁM CITOVÝ VZTAH! PROTO KAŽDÉ "VYPŮJČENÍ BEZ DOVOLENÍ" OKAMŽITĚ HLÁSÍM!!!