16. kapitola - Pobertové znovu na scéně

18. února 2011 v 13:58 | *MiNiE* |  °°°Me & Marauders°°°
Me and marauders
Jen jsem tam stála a zírala dutě do země. Přitom jsem uvažovala, jak to odmítnout tak, aby mě nezabili hned. Chodit tam byl vážně hloupý nápad. Jeden z nejhloupějších za celý můj život. "Pořád čekám na odpověď, Haroldová!" prohlásil Malfoy. Začala jsem se vážně bát.
"J-Já...Musím se...starat o matku...nemůžu..." začala jsem koktat a pomalu couvat ke dveřím.
"Dost chabá výmluva, zlato. Tvoje matka nevypadala, že se o sebe nedokáže postarat sama, když mi dneska dala školní trest na celý měsíc!" odfrkl si pohrdavě Malfoy.
Zašklebila jsem se.
"Jen ti to prospěje!" pronesla jsem jízlivě, než jsem si stačila uvědomit, co jsem řekla. Nemohla jsem být takhle drzá, zvlášť, když jsem stála v místnosti plné zmijozeláků, kteří jsou schopni všeho.
Malfoyova tvář skameněla. Všimla jsem si, jak rukou cuknul směrem ke kapse, která ukrývala jeho hůlku. Ale dokázal se dost dobře krotit. Zatím.
"Dost řečí, Haroldová. Chci odpověď!" vyštěkl na mě zčistajasna. Trhla jsem sebou a nervózně se ošila. Cítila jsem, jak se mi pomalu zavařuje mozek.
"Ne! Prostě se nechci stát Smrtijedkou, Malfoyi. A nikdy nestanu!" prohlásila jsem po chvíli rozhodně. Bože, jakou já jsem měla odvahu! Ale radši bych umřela, než bych se vědomě přidala k těm monstrům.
"Proč jsem takovou odpověď čekal? Říkal jsem Pánovi, že zrovna ona... Zvládl bych ten úkol mnohem líp!" zasyčel a sevřel ruce v pěst. Ovládat se mu činilo čím dál větší potíže.
Cítila jsem, jak ke mně zezadu přistoupili Crabbe a Goyle a výhružně vrčeli. Přejel mi mráz po zádech.
"Jsme ochotný ještě předstírat, že jsem to neslyšel a přijmout jinou odpověď, Haroldová! uď rozumná! Bude to náš Pán, kdo za chvilku ovládne svět!" křičel Malfoy. Napadlo mě, že třída bude jistě zabezpečena proti odposlouchávání, protože jinak už by tu byl Filch s tím opelichaným smetákem. panebože, kéž by...! Jak já bych brala školní trest!
Sebrala jsem všechno své odhodlání a zlobu proti tomu slizounovi.
"Nechci se přidat na stranu krutých zabijáků, Malfoyi! Radši mě nechte rozčtvrtit nebo něco podobného!" prohlásila jsem pevně.
Malfoyova tvář krvavě zrudla již nepotlačovanou zlostí. Vmžiku měl vytasenou hůlku.
"Vybrala sis sama, holubičko. Nebudu tě přemlouvat. Jsi stejně jenom poloviční...!" nestačil to doříct, protože prudce bouchly dveře. Když jsem viděla, kdo to je, málem jsem se rozesmála úlevou.
"Ani to nezkoušej doříct, Malfoyi!" slyšela jsem hlas Jamese Pottera.
"Nechápu, proč bych neměl a vlastně ani...kdo by mi v tom měl zabránit!" ušklíbl se drze Malfoy.
Všichni zmijozelští se přitom postavili za jeho záda jako jeho tělesná stráž.
I já jsem vytáhla hůlku a stoupla jsem si k Jamesovi a Removi. Byli v přesile, ale alespoň jsem nebyla sama.
Mlčelo se.
"Pošlapala jsi náš návrh, Haroldová! Ale pamatuj si, zaplatí za to všichni. Všichni, koho máš ráda!" zasyčel naposledy nenávistně Malfoy a všichni zmijozelští opustili místnost. Byla jsem jim vděčná za život. Zase. Moji strážní andělé.
Ale to s tou pomstou mi leželo v hlavě. Bála jsem se, že ublíží mamce. Nebo klukům, hlavně Removi. Nebo Lily. Moc mi na ní záleželo, i když se mnou nemluvila. Malfoy už jednou dokázal, že jen planě nevyhrožuje. Nemohla jsem vědět, jestli to tentokrát bude stejné. Ale tentokrát nebudu trpět já. Tedy...alespoň ne fyzicky. Tentokrát budou trpět všichni, na kterých mi záleží...
Otočila jsem obličej plný vděku na své tři zachránce.
"Díky. Zahránili jste mi život. Zase!" usmála jsem se na ně.
"Nemusíš děkovat. To je samozřejmost!" zašklebil se James.
"Jak jste věděli, kde jsem?" napadlo mě. Pomalu jsme odcházeli do společenky. Nechtěla jsem v té učebně být déle, než bylo nezbytně nutné.
"Remus přišel, že jsi se chovala divně. A potom jsme tě našli na plánku u Malfoye a té jeho party a správně si domysleli, že asi budeš potřebovat pomoc!" vyprávěl dál James. Remus mě sjížděl pohledem a nejspíš hledal na mém těle nějaké zranění nebo něco. Sirius tam jen stál a s nic neříkajícím kamenným výrazem mě sledoval.
"Plánek?" nakrčila jsem obočí.
"To neřeš!" mávl rychle rukou James a prohrábl si svoje rozčepýřené vlasy.
"Proč jsi tam proboha chodila?" vyhrkl konečně Remus. Pokrčila jsem rameny a kajícně se zadívala na podlahu.
"Prostě jsem jen chtěla vědět, co po mně chtějí!" špitla jsem. Byla jsem hloupá. Co jsem mohla od někoho jako je Malfoy čekat?!
"A co chtěli?" zeptal se James. Znovu jsem upřela pohled na podlahu. Nevěděla jsem, jestli jim to smím říct nebo ne. Uvažovala jsem, jak by asi vyváděli. Ale oni mě zachránili. Musela jsem k nim být upřímná.
"Chtěli, abych se přidala ke Smrtijedům!" řekla jsem rozpačitě. Všichni tři se zastavili a šokovaně na mě vyvalili oči.
"Panebože! A co jsi jim řekla?!" vykřikl James.
"Že radši umřu, přirozeně. Ale to je právě naštvalo. Díky, že jste tam přišli!" vydechla jsem a znovu se na všechny usmála.
"Nemusíš děkovat, zlato! To byla maličkost!" zašeptal Remus a přitáhl si mě k sobě. Vytáhla jsem se na špičky a políbila ho. Na nic nečekal a polibek opětoval. Každá pusa od něj byla krásná.
Po několika vteřinách jsem se odtáhla. Sirius už nestál na svém místě. Vlastně nebyl k nalezení nikde poblíž.
"Kde je Sirius?" nakrčila jsem obočí.
"Jde prý udělat úkol z Přeměňování!" hlesl překvapeně James. Sirius šel dělat úkol?! Blbost! Udělala jsem mu něco? Nebo jsem něco řekla?! Nedokázala jsem si dost dobře vzpomenout.
Nejen, že se mi stranila moje nejlepší kamarádka, ale teď už i Sirius. Super!

Když jsem vešla do ložnice, Lily už ležela ve své posteli a vypadalo to, že spí. Anorektičky také ležely a i ony asi spaly, ale to se nedalo přes brčálový blaf kašovitého skupenství, který na sobě měly napatlaný, poznat.
Co nejtišeji jsem se převlékla do spacího úboru a uložila se ke spánku.
 


Komentáře

1 Emily Emily | Web | 20. února 2011 v 16:59 | Reagovat

Jsem úplně zaujatá.. Pokračování!!! Dej kdyžtak vědět ;)

2 Twinky Twinky | Web | 13. dubna 2011 v 12:23 | Reagovat

Je to famt super :). Táto poviedka sa mi veľmi páči :)

3 hry-online-zdarma-superhry hry-online-zdarma-superhry | Web | 6. července 2011 v 5:20 | Reagovat

Chceš vyhrát Minibike, R/C model Ferrari, originální hru COD:Black Ops nebo MP4 přehrávač ? Koukni se na http://raketka.cz/soutez-c.-1 a zůčastni se letní soutěže raketka.cz

4 wolf-lucy wolf-lucy | E-mail | Web | 2. srpna 2011 v 10:28 | Reagovat

Honem jdu číst další!No s těmi anděli strážnými souhlasím.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama


VĚTŠINA POSTAV V MÝCH POVÍDKÁCH PATŘÍ J.K.ROWLINGOVÉ!! BLOG NEBYL VYTVOŘEN ZA ÚČELEM ZISKU,
PRÁVA NEJSOU VYHRAZENA!!!
TEDA...KDYŽ NEPOČÍTÁTE POSTAVY, KTERÉ JSEM STVOŘILA JÁ A JENOM JÁ. U TĚCH NESTRPÍM KOPÍROVÁNÍ ZA ŽÁDNÝCH OKOLNOSTÍ. JSOU TO VŠECHNO ČÁSTI MÉ PODIVNÉ OSOBNOSTI A KE VŠEM Z NICH MÁM CITOVÝ VZTAH! PROTO KAŽDÉ "VYPŮJČENÍ BEZ DOVOLENÍ" OKAMŽITĚ HLÁSÍM!!!