19. kapitola - Odjezd

23. února 2011 v 11:10 | *MiNiE* |  °°°Me & Marauders°°°
Me and marauders
Ve Vstupní síni jsem se posadila na schody, opřela se bokem o stěnu a zavřela oči. Dobrá, tak tenhle ples se nevydařil. Něco jako ta párty u Křiklana..?
"Tady jsi, Haroldová!" no bezva. Další příkladný blb na scéně. Pomalu jsem začínala litovat, že jsem nezůstala se Siriusem.
"Řekni, jak se líbilo Evansové na ošetřovně?" usmíval se Malfoy od ucha k uchu. Překvapeně jsem zamrkala. On se USMÍVAL!
"Omdlela v knihovně, že? Předpokládám, že vyčerpáním..." poškleboval se mi dál. To už jsem nemohla vydržet. Vařila se ve mně krev. Vyskočila jsem na nohy a probodla ho nenávistným pohledem. Víc jsem si nedovolila. Crabbe a Goyle mu stáli zase za zády a mnuli si klouby v zápěstí.
"No, příště by to taky nemusela přežít!" pokračoval Malfoy. Zarazila jsem se. Zastavilo se mi srdce, přestala jsem vnímat. Chtějí Lil zabít?! To nemohli!!!
"No, na tvém místě bych všechno ještě promyslel, Haroldová. Pán Zla o tebe bůh ví proč stojí... A tvůj děda by tě taky rád viděl!" usmál se.
"V životě bych se k němu nepřidala! Neřekla jsem to poprvé dost jasně?! A Lily už se ani nedotkneš!" sykla jsem, širokým obloukem jsem ho obešla a rychle se vrátila zpátky do Velké síně, kde probíhal ples naplno.
Došla jsem k našemu stolu. Tam byl jen Remus. Seděl a rozpačitě si pohrával s lžičkou, kterou tam nechala Nicol.
"Ahoj, Remusi. Moc se omlouvám, udělalo se mi špatně, musela jsem se nadechnout..." vykoktala jsem a skácela se na židli vedle něj.
"To je v pohodě!" usmál se a přitáhl si mě blíž k sobě. Opřela jsem mu hlavu o rameno.
"Kde jsou vlastně ostatní?" napadlo mě.
"Peter pořád u jídla, Nicol jsem neviděl od doby, kdy ji odváděl ze síně Henry Boot z mrzimoru, Lily a James zase tancují, Livie odešla spát a Sirius se od doby co jsi odešla nehnul od baru!" vysvětlil Remus. Otočila jsem se na zmíněné Siriovo stanoviště. Vážně. Seděl tam a lil do sebe jednu skleničku Whisky za druhou.
"Nazdar lidi!" pozdravil jeden z dvojice nově příchozích. James. Lily se bez řečí usadila vedle mě.
"Ahoj. Koukám, že si to tu užíváte!" usmál se Remus.
"Jo, je to tu skvělé!" zahlaholila Lily a nadšeně se usmála na Jamese, který jí úsměv oplatil.
"Půjdeš si zatancovat?" špitl mi Remus do ucha. Ani jsem si nevšimla, že začali hrát znovu pomalou.
"Samozřejmě!" zvedla jsem se a nechala se odvést Remusem na parket. Položila jsem mu hlavu na rameno a zavřela oči. Pomaličku jsme se kolébali.
"Lily je s Jamesem šťastná!" pronesl po chvilce Remus.
"Ano. Jsou perfektní pár!" odpověděla jsem nadšeně. Dál už jsme neříkali nic. Jen tančili.

Nakonec jsem byla na parketu ještě s Jamesem a Peterem, který se také odhodlal na chvilku opustit jídlo. A ještě asi tisíckrát s Remusem. Sirius se nehl od baru. A pořád pil.
Ples se pomalu chýlil ke konci, takže jsme se pomaličku vydali zpět do Společenské místnosti. Šla jsem s Lily, protože James a Remus museli jít vyzvednout na mol opitého Siriuse.
"Tak povídej, Lil!" vyzvala jsem kamarádku, protože vypadala dychtivá mi všechno říct. A já byla dychtivá všechno si poslechnout.
"Bylo to úžasné, Trudie! On byl úžasný! Vůbec jsem netušila, že je takový skvělý tanečník. A tak zábavný!" když mluvila, její oči se tak zvláštně radostně leskly.. Byla jsem moc ráda, že je šťastná.
"Jak jsi se měla ty?" napadlo ji. Taky konečně.
"Fajn. S Remusem to bylo super!" usmála jsem se. Nechtěla jsem jí říct nic o Malfoyovi. Bylo pro ni lepší, když nic nevěděla.
"Strašně vám to spolu sluší!" ujistila mě Lily.
"Tobě s Jamesem taky, Lil!" prohlásila jsem a usmála se na ni. Ten její šťastný úsměv, se který se na mě otočila... V tu chvíli jsem ji toužila chránit. Udržet ten úsměv. Ale jedinný způsob, jak ji chránit, by bylo přidat se k nim. Kývnout Malfoyovi. Ale...byla bych toho schopná? Ne. Nemohla jsem se k nim přidat. Proto budu bojovat. Aby na mě mohla být máma pyšná. A nejen máma. Ale i táta. A Brian...

Hilary ani Lindsey v ložnici nebyly, ale to bylo spíš dobře. Alespoň jsem se mohla vyhnout štiplavým komentářům na moji a Lilyinu adresu.
Svlékla jsem si šaty a zalezla do postele.
"Trudie?" už jsem usínala, ale probudil mě Lilyin hlas.
"Ano?" zamrmlala jsem v polospánku.
"Dal mi pusu. James...!" prohlásila po chvilce tiše.
"To je dobře, Lily. Vážně vám to spolu sluší!" odpověděla jsem a přetočila se na druhý bok.
"Jsem moc ráda, že jsi moje kamarádka!" řekla ještě Lily.
"Já taky!" odpověděla jsem a potom padla za vlast. Usnula jsem, jako když mě do vody hodí.

Ráno mě probudilo bouchnutí a hlasité nadávání. Zmateně jsem vyskočila z postele a zamžourala. Hilary a Lidsey se právě kdákavě smály Lily, která byla povalená svým těžkým kufrem k zemi. Hlasitě klela a nadávala a snažila se zpod nákladu vyprostit.
Okamžitě jsem byla u ní a kufr nadzvedla tak, aby Lily mohla vylést.
"Sakra Lil, kolik toho s sebou taháš?" zafuněla jsem a s bouchnutím nechala kufr dopadnout na zem.
"Tolik, kolik toho s sebou potřebuju!" prohlásila naoko uraženě. Jen jsem pokrčila rameny a oblékla se, abych mohla na snídani. Domů na prázdniny jsem totiž neodjížděla. Neměla jsem kam jet. Zůstávala jsem v Bradavicích, stejně jako Sirius. Ani jeden z nás neměl trvalý domov.
Na snídani byli přítomni jen Peter, James a Remus. Nemohla jsem si nevšimnout obrovského monokla, který se rýsoval Removi pod okem.
"Panebože, co se ti stalo?" vykoktala jsem a jemně pohladila monokla prstem. Remus přesto zasyčel bolestí.
"Sirius se včera vážně ošklivě opil. Pořád něco křičel. Asi třikrát jsem zaznamenal tvoje jméno. Potom mě praštil a usnul..." vysvětloval mi Remus. Vykulila jsem oči. Můj bože.
"Ale to je v pořádku. Už dělal opilý i horší věci!" zašklebil se Remus. Nemohla jsem věřit vlastním očím. On Rema praštil!!!
"Zašel jsi za madame Pomfreyovou?" otázala jsem se.
"Ne, nechodím tam moc rád. To se spraví, vážně!" usmál se Remus. Zakroutila jsem hlavou a vytáhla hůlku. Remus rozpačitě poposednul.
"Trudie, myslíš, že je to bezpečné?" otázal se s trochou strachu v hlase.
"Jo. To kouzlo už jsem několikrát dělala. Vážně!" ujistila jsem ho. Přikývnul a nechal se, abych na něj namířila hůlkou. Pomyslela jsem na zaklínadlo.
Během chvilky začala modřina mizet. Spokojeně jsem se usmála.
"Hotovo!" prohlásila jsem. Spokojeně se usmál a přejel palcem místo, kde měl ještě před chvilkou modřinu jako vrata.
"Děkuji!" zašeptal mi do ucha a potom mi vtisknul lehký polibek do vlasů. Spokojeně jsem se usmála.

Doprovodila jsem všechny až k vlaku. S Lily a Jamesem jsem se rozloučila obejmutím, Petera jsem jen poplácala po zádech. Remus si mě k sobě přivinul a políbil.
"Budeš mi chybět, Trudie! Moc!" prohlásil.
"Ty mě taky, Remusi. Každý den ti budu psát!" usmála jsem se.
"Já tobě taky!" špitl a znovu mě políbil. Potom nastoupil do vlaku. Sotva tak učinil, dveře se zabouchly a vlak se rozjel. Mávala jsem, dokud nezmizeli za zatáčkou. Potom jsem se s povzdechem vydala zpátky k hradu.
Rozhodně jsem věděla, že to budou zvláštní Vánoce. V celém nebelvíru jsme totiž zbyli jen my se Siriusem a párek prvňáků. Jedinné plus bylo, že Malfoy s jeho zmijozelskou partou odjel také. Strašně se mi ulevilo.
Vzpomněla jsem si na minulé Vánoce. Byli jsme ještě v Bulharsku. Doma. Celý dům voněl po cukroví, mamka pekla vánočku a zdobili jsme malý smrček. Já a Brian. Už nikdy takové Vánoce nezažiju...
 


Komentáře

1 Radka Radka | Web | 23. února 2011 v 14:03 | Reagovat

super... super :D.... si zázračná, že to píšeš tak rýchlo :D.... ja sa nemôžem donútiť dopísať jednu kapitolu a ty stíhaš tri :O..... skladám klobúk (:D.... dúfam, že zajtra sa dočkám vianočných prázdnin a krotkého alebo výbušného Blacka.... ale to je na tebe... teším, teším :D

a ešte mám jednu otázku... môžem si ťa pridať do SB?? O:)

2 Emily Emily | Web | 23. února 2011 v 22:07 | Reagovat

Píšeš úplně skvěle! Proboha co mam dělat, potřebuju vědět, jak to dopadne :-)) jinak ty stránky jsou teď fakt pěkný :-)přeju, ať se tě inspirace drží zuby nehty a doufám, že se o Vánočních prázdninách mezi nima něco stane :-D juch

3 Twinky Twinky | Web | 13. dubna 2011 v 12:55 | Reagovat

Naozaj dokonalé! Ja už ani neviem čo písať lebo je to celé skvelé! :D

4 wolf-lucy wolf-lucy | E-mail | Web | 2. srpna 2011 v 11:17 | Reagovat

No já si dám na muj blog tvoji ikonku...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama


VĚTŠINA POSTAV V MÝCH POVÍDKÁCH PATŘÍ J.K.ROWLINGOVÉ!! BLOG NEBYL VYTVOŘEN ZA ÚČELEM ZISKU,
PRÁVA NEJSOU VYHRAZENA!!!
TEDA...KDYŽ NEPOČÍTÁTE POSTAVY, KTERÉ JSEM STVOŘILA JÁ A JENOM JÁ. U TĚCH NESTRPÍM KOPÍROVÁNÍ ZA ŽÁDNÝCH OKOLNOSTÍ. JSOU TO VŠECHNO ČÁSTI MÉ PODIVNÉ OSOBNOSTI A KE VŠEM Z NICH MÁM CITOVÝ VZTAH! PROTO KAŽDÉ "VYPŮJČENÍ BEZ DOVOLENÍ" OKAMŽITĚ HLÁSÍM!!!