Pro co žít...? A proč...?

8. února 2011 v 20:55 | *MiNiE*
Konečně téma, na které se nebudu moct tolik rozepisovat, protože nevím, co bych vůbec psát měla. A hlavně: VŠECHNO JSOU TO ŽVÁSTY! TAKŽE VÁŽNĚ NEDOPORUČUJU ČÍST!

Já sama ani vlastně nevím, co to smysl života je. Jaký já mám teď smysl života? Pro co žiju? Pro rodinu? Přátele? Školu? Možná. Ale...není to málo? Je. Cítím, že to tak je. Že vlastně ani pro nic moc nežiju. Jasně, moji rodiče, kamarádi,...to je pro mě všechno. Ale neměla by už tak stará holka jako já mít...trochu širší obzory? Nějaké...koníčky? Proč já je nemám? Tedy...když opomenu ten fakt, že u ničeho nevydržím déle než dva týdny. A že jsem toho zkoušela hodně.
Smysl života je prý láska nebo štěstí. Můžu souhlasit? Láska je zvláštní věc. I já jsem zažila tolik případů, kdy láska přerostla v nenávist. A ta rozhodně není smyslem života. Nebo štěstí. To je také...poněkud mlhavý bod. Rozhodně.
A co když se stane z lásky nenávist? Co když štěstí zmizí? Pro co žijeme pak? Co je tedy potom smyslem života?
A co z toho všeho tedy plyne...? Že to nevím. Že nemám tušení, co to ten smysl života je. Cítím se prázdná, když celý můj svět je jen rodina, přátelé, škola... Chtěla bych, aby ve mně bylo něco víc. Ale co by to mělo být...? A proč?
Když se vlastně zamyslím nad životy mých rodičů.. Prožili a stále si žijí šťastný život. Kolik toho prožili a to ještě zase tak staří nejsou. A proč já jsem tedy takhle "pozadu"? Moje mamka v mém věku zpívala ve sboru. A tancovala. Byla dobrá. A já nejsem. Já kromě rodiny a kamarádů nemám pro co žít. Je to až moc málo. Chtěla bych mít nějaké pevnější cíle. Aby představy o své vlastní budoucnosti dostaly pevnějších a barvitějších rozměrů...
Změní se to? Kdy? Měla bych něco dělat nebo jen čekat? A jak bych si mohla pomoct? A změním se v tu chvíli já? Můj náhled na život...?
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama


VĚTŠINA POSTAV V MÝCH POVÍDKÁCH PATŘÍ J.K.ROWLINGOVÉ!! BLOG NEBYL VYTVOŘEN ZA ÚČELEM ZISKU,
PRÁVA NEJSOU VYHRAZENA!!!
TEDA...KDYŽ NEPOČÍTÁTE POSTAVY, KTERÉ JSEM STVOŘILA JÁ A JENOM JÁ. U TĚCH NESTRPÍM KOPÍROVÁNÍ ZA ŽÁDNÝCH OKOLNOSTÍ. JSOU TO VŠECHNO ČÁSTI MÉ PODIVNÉ OSOBNOSTI A KE VŠEM Z NICH MÁM CITOVÝ VZTAH! PROTO KAŽDÉ "VYPŮJČENÍ BEZ DOVOLENÍ" OKAMŽITĚ HLÁSÍM!!!